Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi

0
145
views
Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi
Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi

Kaliteli ve profesyonel ürünler Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi Uzun senelerdir evlerimizde bulunan ve işlerimizi oldukça kolaylaştıran çamaşır makineleri, oldukça gelişmiş ve model sayıları artmıştır. Özellikle son yıllarda rekabet ortamından dolayı oldukça fazla model ve çeşit çamaşır makinesi üretilmiş ve bizlere sunulmuştur. Oldukça fazla çeşidi olan çamaşır makineleri gene olarak iki grupta incelenir; ev tipi çamaşır makinesi ve sanayi tipi çamaşır makinesi. Ev tipi çamaşır makinesi, evlerde kullanılan, düşük kilolar da çamaşır yıkayabilen ve daha az elektrik yakan standart makinelerdir. Sanayi tipi çamaşır makinesi ise genelde otel, hastane, konaklama alanları, sosyal tesisler ve benzeri işletmeler gibi yerlerde kullanılan daha büyük hacimli, daha çok çamaşır yıkayabilen ve ev tipi çamaşır makinesine göre daha fazla elektrik yakan çamaşır makinesi çeşididir.

Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi

Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi Nedir?

Sanayi tipi çamaşır makinesi genelde büyük işletmelerde, yani otel, hastane, konaklama alanları, sosyal tesisler ve benzeri işletmeler gibi yerlerde kullanılır. Bu tarz toplu şekilde kullanılan mekanlarda, ortaya çıkan çamaşır sorununu, ev tipi çamaşır makineler tek başlarına halledemezler. Ev tipi çamaşır makineleri kullanılsalar bile, elektrik bakımından oldukça masraflı olacaklardır. Bu yüzden bu tarz yerlerde sanayi tipi çamaşır makinesi, tercih edilir. Çünkü sanayi tipi çamaşır makinesi yıkama hacmi olarak daha geniş ve elektrik sarfiyatı olarak daha ekonomiktir. Toplu kullanılan alanlarda, daha çok çamaşır çıkacağı için yüksek yıkama ve kurutma hacmine sahip makinelere ihtiyaç, doğal olarak daha fazla olacaktır.

Ev Tipi ve Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi Arasındaki Farklar;

Ev tipi çamaşır makineleri yapı bakımından daha küçük ve yıkama hacmi olarak maksimum 10-12 Kg olurken sanayi tipi çamaşır makineleri daha yüksek hacimlere sahiptirler (0-100 Kg). Ev tipi makineler kullanım sıklığına bağlı olarak, sanayi tipi makinelere yakın elektrik yakabilirler. Toplu alanlarda kullanılacak olan Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi elektrik tasarrufu sağlayacağından, her bakıma daha avantajlı olacaktır. Boyut bakımından ise ev tipi çamaşır makineleri, sanayi tipi çamaşır makinelerinden oldukça küçük haldedirler. Aradaki yıkama hacmi düşünüldüğünde boyut farkına şaşırmamak gerek.

Önceki İçerikDenizli Avukat
Sonraki İçerikEndüstriyel Mutfak Servisi
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here